Dvě archy úmluvy jsou více než jedna

Archa úmluvy je nepochybně zajímavá věc. Kdyby jste měli oprávnění ji otevřít, což se doporučovalo jinak byl s vámi amen, našli by jste v ní dvě desky desatera, Aaronovu hůl a manu.

Desatero, trochu drsná a možná nereálná pravidla k životu. Teda já neznám nikoho, kdo by většinu pravidel neporušil. Pak hůl, co se mění v hada a pokud máte požehnání, můžete s ní nechat rozestoupit moře a utopit kdejakou armádu. Našli by jste ještě manu, pokrm boží, co vyřeší potravinovou krizi jednou pro vždy.

Než samotný její obsah mě ale víc zaujal její účel a působení. Měla sloužit ke komunikaci s Hospodinem a jako zdroj Jeho obrovské síly pro vyvolené jedince.

Nikdy mi nevadilo míchat jabka s hruškami. Obojí je zdravé a všechno se vším souvisí. Písmo svaté je nejrozšířenější kniha na Světě. Védy zase základem nejstaršího celosvětově rozšířeného náboženství hinduismu.
Co když se obě Díla Boží potkávají v Arše úmluvy?

Archa je zdrojem Boží síly a dokáže nepřipraveného člověka, pokud se s ní dostane do kontaktu, zničit. Dokáže dělat suché cesty v mořích, proč by nemohla i hory přenášet. Dokáže vás nasytit bez práce. Tohle všechno přece umí Láska. Kdo nevěří vědeckým blábolům o pouhých chemických reakcích v lidském těle, ví o čem píšu. Podle Bible je Bůh Láska, takže bychom se zase tak divit neměli. Cesty Boží jsou nevyzpytatelné a Láska si taky dělá co chce. Co když ti cherubové představují člověka s křídly, tedy toho, kdo už umí létat. Láska vám dá křídlapokaždé (pokud je to Láska).

Jestli vás Láska nezničí záleží na tom, jak ty křídla umíte používat. Modlení může pomoci. Nevěřím, že trvale. Jsme tu abychom žili jako muž a žena a nikoli život promodlili před oltářem.
Pod ním si ostatně potomka pořídí jen ti nejotrlejší křesťané.

Védy přinesly učení o hadí síle kundaliní schované v naší kostrči. Mluví o mužském a ženském principu v nás. O jejich potřebné rovnováze. Probuzená hadí síla ve správný čas a její následné proudění tělem přináší do života zázraky. Přináší obrovský přísun energie/síly. Přináší do života vnitřní klid. Dovoluje přímou komunikaci s Božstvím. Člověk sám se stává archou. Nalezl svatý grál, ke kterému je mnohými připodobňována. Má v sobě mravní desatero/nekonečno, dokáže konat zázraky a sytit sebe a své bližní.
Pokud ale dojde k probuzení této síly dříve, než je člověk připraven, často končí v blázinci. Člověk tu sílu neustojí. Shoří jemu za letu křídla. Láska jej zahubí. Nebo spíš člověčí pýcha.
Člověk žijící v Lásce má Světu co nabídnout. Co ale dokáží muž a žena žijící v Lásce spolu?

Co když se spojí dvě archy. Možná právě o tom je tantrická jóga. Nemám potřebu si představovat, co takový seminář tantra jógy způsobí v životě „nepřipraveného “ hledače/dobrodruha. Nepoznal jsem moc lidí, kteří přes všechny svoje řeči, za tím neviděli jen sex. Nastane-li stav, kdy je vše „ze shora“ požehnáno tak odhaduji, že nastává synergie. Definice synergie je mi velmi blízká a přiznám se, že pokud se za něco modlím, pak abych ji mohl ŽÍT. Až bude ten správný čas a žena :-).

Definice synergie:

Když se dva prvky setkají takovým způsobem, že velikost toho, čeho mohou dosáhnout společně, mnohonásobně přesahuje součet toho, čeho by dosáhly každý zvlášť, vzniká synergie. Synergetické interakce přinášejí nápady a inspiraci, vytvářejí volnou energii pro další růst a zjemňují komunikaci a vnímání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *