Kníže Svatopluk v Alláha nevěřil

Předpokládám to, protože jej nejspíš ani neznal. Neznalost neznámých bohů jemu nijak nebránila používat selský rozum. Předpokládám, že schopnost používat selský rozum máme všichni, ať věříme čemukoli. V jakéhokoli boha.
Moderní kapitalistická společnost, k níž se většina obyvatel Evropy hrdě hlásí, dává svým věřícím (obyvatelům) chléb (plné supermarkety), hry (sport všeho druhu) a hlavně jedinečný existenční cíl. Trvalý ekonomický růst. Obyvatelům zjevně nevadí , že k naplňování takového cíle jejich volení zástupci lžou a kradou.
Předpokládám, že to obyvatelům nevadí, protože dál chodí k volbám a demokraticky znova a znova volí ty, co jim dají plné supermarkety zboží které k životu nepotřebují a zmanipulované a zdopingované sporty.

Dál volí a věří. Určitě také věří, že ať už demokraticky volí kohokoli, tak je ochrání před nájezdy cizáků, kteří by jim chtěli vnucovat něco, co si oni nezvolili. Mezi takové počínání nepochybně patří znásilňování žen.

Za něco takového moderní civilizace násilníka zavře až zčerná.
Jenže pak desetiletí, možná staletí budovaná civilizovaná společnost pustí ve své pýše na své území s otevřenou náručí a štědrými dotacemi pár cizáků, kteří znásilní jejich ženy a jediné na co se moderní civilizovaná společnost zmůže je, že doporučí svým voličům, aby ve své zemi nechodili kam chtějí, protože jsou místa, které nemá pod kontrolou. Kvůli hrstce cizáků.
Selský rozum napovídá, že pokud se něco zcela zásadně nezmění, je tohle začátek konce moderní civilizované společnosti.
Jak se to může stát? Kde je toho příčina? Možná v té víře. Obyvatelé Evropy věří v něco, co nemá v přirozeném fungování Života – Přírody – žádnou hodnotu.Pokud by stoupenci Alláha narazili na stejně, nebo lépe silnější víru, než mají oni, nikdy si nedovolí někoho znásilnit. Oni z nás ale cití jen obrovský strach. Tak se chovají podle své přirozenosti a víry.
Zabírají další a další území ve jménu své víry. A smějí se naší bezradnosti. Smějí se našim plným supermarketům a nejspíš nechápou, proč se rozčilujeme a hádáme u hokeje.

Smějí se naší víře. A upřímně já se jim nedivím.

Nemusí to tak být. Základy Evropy stojí na křesťanství. Nemám na mysli to vatikánské, zdegenerované neustálým bojem o moc a kupčením se strachem. Pitím vína a kázáním vody. Mám na mysli třeba desatero.

Konkrétně „nebudeš dychtit po ženě bližního svého“. Při kráse našich žen nic jednoduchého. Důsledkem takového dychtění může být znásilněná žena. Většina obyvatel Evropy má v tomhle jasno. Ženy se neznásilňují a pokud to již někdo udělá, je po právu odsouzen a zavřen.

Stoupenci Alláha co obtěžovali a znásilňovali v Německu ženy s něčím takovým problém nemají. Nejspíš jim to jejich víra dovoluje. Říšská vůdkyně při své nepopiratelné inteligenci tohle musela vědět. Přesto na území Evropy takových cizáků pustila milion.

Co s tím, když už jsou tady. Naložit je do vlaků a šupem poslat odkud přišli je nereálné. Nejspíš by ani nechtěli a podle své víry se bránili. Násilí vyvolá zase jen násilí.
Mně pomáhá víra a selský rozum. Nevěřím, že mě před kýmkoli (nic osobního vůči muslimům nemám), ochrání víra v trvalý ekonomický růst a chození k volbám.
Víra v selský rozum ano. Budu-li stále ustupovat, jednou nebudu mít kam. Když ke mě přijde někdo na návštěvu, musí dodržovat moje pravidla. Můj dům, můj hrad.

Leda bych nevěděl, co vlastně můj hrad je. Je mým hradem ten pražský, bruselský nebo říšský? Odhaduji, že většina obyvatel Evropy to neví.

Většina má ty své hrady za výkladními skříněmi obchodů a v arénách bouřících stadionů. Jsou to hrady pomíjivé a stačí vypnout elektrický proud a přestanou existovat.
Kde můžeme svůj hrad najít a jak jej uhájit nám ukazuje naše mytologie, třeba legenda o knížeti Svatoplukovi.

Legenda, v které tento prozíravý a historicky úspěšný panovník dává svým synům tři svázané pruty a říká, že dokud budou držet pospolu nikdo je nepřemůže, se mi hodně líbí. I proto, že selský rozum bouřlivě souhlasí.
Buďme svorni ve své víře. Věřme, že budeme-li milovat bližního svého jako sebe sama a budeme-li odpouštět našim viníkům, a že myšlenka a slovo je silnější než meč, pak nás nikdo a nic nebude znásilňovat.
Tomu věřím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *