Pokušeníčko potrestat

Komu bylo mnoho dáno, od toho se mnoho očekává, a komu mnoho svěřili, od toho budou žádat tím více. Lk. 12.48

Jeden z veršů Písma, co vyvolává napětí mezi jeho vykladači. Jedna z možností je, že každý z nás se rodí s větším či menším množstvím schopností. Jak poznat, v které schopnosti nám bylo dopřáno vrchovatě a u které sudičky škudlily?
Možná to není důležité.

Možná záleží jen na tom, jestli kteroukoli z nespočtu svých schopností používáme s napětím 1,5V tužkové baterie nebo energií rovnající se Velkému třesku.

Byla-li nám do kolébky dána schopnost tvořit vesmíry, pak se od nás podle citovaného verše z Písma čeká, že tak budeme činit. Tvořit nebo ničit. Vesmíry i životy lidí kolem sebe. Tahle volba je na nás.

Podle téhle volby bude naše duše klasifikována poté, až se její obal v prach obrátí.

Hippokrates, na nějž přísahají lékaři 21. století po ukončení svého studia řekl, že „Lékař který u diagnozy nemoci pacienta nepoužívá astrologii, není lékař, ale blázen“. Postavení hvězd na obloze při našem narození a pak i během celého života nás ovlivňuje. Ať tomu věříme či nikoli.

Příliv a odliv je vyvolán gravitačním působením Měsíce. Biliony tun vody se dají do pohybu díky síle, kterou nevidím. Člověk je z vody a pár kilo vápníku.

Proto stejně jako otec moderní medicíny astrologii nepodceňuji. Astrologie pracuje s 12 slunečními znameními. Jsou jim přisuzovány rozdílné schopnosti. Štír mě zajímal a zajímá nejvíc.

Krom vřelého vztahu Štírů ke Smrti, Sexu a Moci jim byla do kolébky dána schopnost pohybovat se v těch nejtemnějších hlubinách lidského bytí. Schopnost Empatie. Tahle schopnost sebou nese i dar naslouchání druhým. Ti druzí díky tomu daru na sebe řeknou úplně všechno.

Odhalují svá nejcitlivější místa. Štír si je pamatuje, zvláště bylo-li jemu natolik dáno, že podle východní astrologie má schopnosti Hada. O štírech se říká, že dokáží bodnout tak, že to oběť nemusí rozchodit nikdy. V lepším případě štíří bodnutí dotyčného jen nesnesitelně pálí. Několik let. Intenzita je dána schopnostmi štířího zrozence. Plivat jed umí všechna znamení, ale štíři mají neobyčejné nadání bodat do těch nejcitlivějších míst své oběti.

Dobrá zpráva pro tohle znamení je, že jako jediné je podle starých astrologů schopné transformace.

Ze Štíra se může stát Orel. Cesta k přeměně ve svobodnou bytost, majestátně kroužící nad nekonečným prostorem, určitě nevede přes mrtvoly štířích obětí. Jenže pokušeníčko bodnout je velké. Zvláště má-li zrozenec pocit, že na bodnutí má svaté právo. Dokáže si jej i rozumově odůvodnit. Přestože ví, že bude-li kolem sebe šířit jed, vrátí se to jemu tisíckrát. Minimálně. V jeho případě neplatí, že jemu bude odpuštěno, protože neví co činí.

Řešení vidím v transformaci jedu. Jed může být lékem. Ke změně vody ve víno a jedu v lék slouží jediná schopnost. Máme ji úplně všichni a všem nám ji bylo dáno vrchovatě.
Stačí milovat. Boha, sebe a své bližní.

Dar znát nejcitlivější místo svého bližního se stává nádherným ve chvíli, kdy bez ohledu na to, že máte silnou potřebu bližního „spravedlivě trestat“, to neuděláte. Ale protože to umíte, tak naprat všechnu Lásku co máte právě do toho místa. S úsměvem v očích. Čím více jí tam narvete, tím více ji v sobě zase najdete.

Dokonalé Boží perpetum mobile. Čím více lásky dáš, tím více ji dostaneš.
Super to zažít. Přeji nám to všem. A hlavně nám přeji sílu nesoudit. Netrestat. Pokušeníčko je obří.

Rovno schopnostem a velikosti štířího ega :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *