Zaručený recept na strávení Andreje B.

Funguje i na Angelu M a Miloše Z.

Každý, kdo nevěří, že peníze a jejich moc jsou v životě na prvním místě ( a pak dlouho nic ) dotyčné nechce. Přesto válcují své volební soky v demokratickém hlasování zarážejícím způsobem. Žádná vláda lidu, což je doslovný překlad slova „demokracie“ v řečtině. Peníze a jejich moc.

Proč A.B. + A.M. + M.Z. = vítězí?

Odpověď je tuze prostá. Mluví se o nich. Krom vrozeného obřího ega a nekonečné závislosti na moci mají ještě něco.

Najali si opravdu schopnou PR agenturu. Ta má na počtech hlasů podíl největší. Ta zařídí, že se o dotyčných mluví, což je příčinou jejich úspěchu.
Věda má pro takový závěr nepřeberně důkazů a uvedu jeden. Vědci vzali tři stejné rostliny, které dostali stejnou péči a podmínky k růstu. Krom jediného. S první si zahradník povídal, chválil ji a vůbec ji projevoval nadstandardní pozornost. Té druhé bylo nadáváno, vyhrožováno a dáváno ji všemožným způsobem najevo, že je tím nejhorším stvořením na světě. Ta třetí byla zalita a šmitec. Naprostá lhostejnost.

Nejlépe prosperovala rostlina zahrnovaná láskou, jen o něco málo hůře se dařilo spílané dvojce, ale překvapivě uhynula trojka, která neměla vůbec žádnou pozornost.

PR agentury dostávají své peníze za to, aby platící klient měl té pozornosti co nejvíc. Svatbu Andreje B. vnímám jako excelentní majstrštyk. Myslím, že Reflex si dal práci s tím, aby vymýšlel, čím by svatbu Andreje B. oponenti přebili, a pokud si pamatuji, nepřišel na nic. Klobouk dolů agentuře.
Andrej, Angela a Miloš jsou ale jen dobře platícími archetypy nás samých.

To je velká naděje pro ty, co věří, že jedna duše je mocnější, než všechny mocnosti Světa jako C.C.Jung a já. Pokud sebereme všechnu svoji odvahu a zkusíme zjistit proč dotyčné milujeme nebo nenávidíme, může to mít v důsledku mnoho plusů. Pro nás samé.

Jsou minimálně tři a nedokázala je věda, ale přišel na ně pan učitel národů Komenský.

1. poznáte sebe a svět
2. ovládnete se
3. povznesete se k Bohu

Přijde vám to málo? Učiteli národů ne. Mě taky ne. Ale protože člověk potřebuje k nové volbě – snad konečně svobodné, neovlivněné profi PR či reklamní agenturou a třeba rodiči : -) motivaci, přidám efekt, který přijde automaticky mezi body 1. a 2.

Přestanou vás Andrej B., Angela M. Miloš Z. a všechna taková stvoření emočně zajímat.
Přestanete jim dávat energii. Stanou se z nich vaši pokusní králíci, mající jen takový význam, jaký jim dáte. Vlastní zkušenost. Upečete, uvaříte a dochutíte si je podle vaší potřeby. Bude to vaše volba. Jen co si navaříte, tak si sníte : -).

A ještě jednu motivaci mám.
Když Andrej B. koupil Mladou frontu a přísahal na zdraví svých dětí a vnoučat, že jako vlastník nebude zasahovat do obsahu, nemohl mu člověk se špetkou selského rozumu věřit. Pokud Andreji B. onu přísahu doporučila PR agentura a on ji poslechl, čemuž nevěřím, budiž Andreji B. odpuštěno, protože nevěděl co činí. Pokud onu přísahu vyslovil střízlivý a z vlastní vůle, pak Andeje B. Pán Bůh chraň před osudem křišťálově čistého ajzlboňáka Standy G.

Nebo ještě hůře, aby jeho děti nesly následky jeho činů ( Ex. 20, 5. ) a zákonů fyziky o akci a reakci ( Newton ). Případně Božích mlýnů ( selský rozum ).

Tak nám přeji hodně odvahy poznat sebe sama. Stát se svobodnými a nemuset trpět, až by naše děti trpěly kvůli nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *