Chodíme k volbám z Lásky?

„Tak si ho udělej sám!“,

mi říkávala vztekle maminka, když se mě zeptala, jestli chci kafe a já odpověděl: „Když mi ho uděláš z Lásky, tak jo“.Postupem času jsem začal od maminky kafe dostávat a většinou s větou: „Pavlíčku tady máš od maminky s láskou udělané kafíčko“. Jasně, že v tom bylo kus ironie. Bez ironie to mezi námi prostě nešlo.

Táborový diplom pro největšího ironika nebyl zadarmo. Ocenění se nedivím, měl jsem tu nejlepší učitelku. Mámu.

Všichni, kdo se pocitu Lásky někdy jen dotkli, vědí… Vědí, že cokoli dělané se špetkou Lásky je lepší. Od uvařeného kafe, přes složenou symfonii až třeba po úsměv. Všechno co děláme ze srdce způsobí, že my i naše okolí máme větší radost ze života.
Kdykoli se může každý sám sebe zeptat. „Dělám to z Lásky“?
Pokud to udělám, bez ohledu na to, že mi právě poleno při štípání dřeva trefilo holenní kost a slzy v očích nejsou od radosti, měla by moje odpověď být ANO! Klidně až bolest pod ledovou vodou povolí. Ano dělám to s Láskou. To dřevo štípu, protože v zimě mi bude u kamen teplo a třeba si budu s někým blízkým u toho ohně povídat.
Postavil jsem svůj světonázor na faktu, že všechno je možné. Zázraky se dějí. Přesto si nedokážu představit, že lidé, kteří chodí k volbám (skončil jsem s tou „naprogramovanou povinností“ před datem 13. 6. 2003), tak si dokáží na otázku „Proč házím lístek se svým kandidátem do urny – schránky na mrtvoly“ odpovědět: „Dělám to z Lásky“.
Pokud se mezi vámi někdo takový najde, prosím kontaktujte mě. Opravdu bych vás rád poznal. To myslím bez špetky ironie.
Pokud svého kandidáta Miloše nebo Drahoše nebo jiného Egointoše milujete, tak mi nepište. Pak to chápu. Láska si nevybírá a hlavně nemá rozum… Jo, psal jsem, že jsem měl na ironii tu nejlepší učitelku.
Jestli mi ale žádné házení lístku do urny za 30 let nepřineslo žádnou radost a odpověď na otázku: „Házím kandidáta do urny z Lásky“?… je „NE“, pak nechápu, proč bych v té činnosti měl pokračovat. Nedělám-li věci s Láskou, pak jdu proti Bohu. Protože Bůh je Láska. Fakt to chci?
Ten poslední odstavec je bez ironie a pro blízké, co věří, že Bůh existuje.

Mějte se voliči požehnaně a ti ostatní taky :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *