Kápli jsme na TO!

Bůh je borec, mě napadne pokaždé, když potkám kamarádku. Je ten typ člověka, díky kterým máte pocit, že je na Světě krásně. A Všemohoucí je borec. Bylo jí naděleno v mnoha ohledech a tak si každé náhodné potkání může člověk… chlap určitě… jenom užít.

Bůh je borec a není pitomec. Dokonalost si nejspíš logicky, nechává pro sebe

Až po několika prvních „náhodných“ potkáních zjistíte, že tahle baba vidí Svět jako jedno velké nebezpečí, proti kterému je potřeba se všemožně bránit, případně s ním bojovat. Výsledek je to totéž. Pokud jí tohle daly sudičky do kolébky (věřím, že ne, jde jen o nahraný prográmek), dělá svůj život peklíčkem na zemi. Bohužel – Bohudík i svým nejbližším. Dětem, partnerovi, kamarádům-kám. Všem, kdo se na ní stanou závislí. Pokušení temné strany k závislosti je obří.

Hezky a inteligentně zabalený „virus strachu“, odhalí jen ty nejsofistikovanější antivirové ochrany. To rozhodně není první nervová signální u mužů : -).

Všemohoucí prozřetelnost nás nechala zase potkat. V rámci „rozehraných her“, jsem jí nabídl samolepku na auto. Trvalo pár vět a slyším:

„Stejně je to jedno, dorazí koronavirus z Číny a bude po všem“.

Věta zabalená do hezkého, inteligentního (vševědoucího) smutného úsměvu. Sofistikovaný antivirus začíná makat na plný pecky.
Nevím, jestli to bylo antivirem nebo zásahem shůry. Každopádně stačilo si v rychlém sledu vyměnit dalších pár vět a my na to zcela společným „dílem“ kápli. Stačilo správně? poskládat pár titulků z médií.
Jasně. Výsledek je konspirační teorie jak vyšitá. Jenže pokud se potkají dva lidé, kteří mají hodně odžito a je jim dohromady 100 let, možná to není konspirační teorie, ale selský rozum.

Zase jde o prachy. A moc.

Věděli jste, že 50% USÁků považuje za největší konspirační teorii (nevěří ji) oficiální zprávu vlády své země o pádu dvojčat na Manhattnu? Pamatujete si ještě, že spadl i třetí „panelák“ do kterého žádné letadlo nenarazilo? Prý kvůli výbuchu mikrovlnek a podzemnímu „chvění“. Stojí to v té zprávě. No věřili by jste tomu? Spadl rovněž volným pádem za 9 sekund. Stejně jako u věží obchodního centra. Prý tam byl archiv CIA nebo co. Technicky je jediné logické-možné vysvětlení „řízená demolice“. Letadlo ne-letadlo

Kamarádka odcházela s tím svým hezkým, inteligentním (vševědoucím) a smutným úsměvem.
Jen mi přišlo, že když jsme si přitom loučení přáli krásný víkend, bylo v jejích očích víc naděje, že každý strach je pouhé zapomenutí na Lásku. Na Boha. Nikoli lidští mocipáni, to Všemohoucí řídí naše osudy.

Jenom nechává naší svobodné vůli, jestli chceme žít Tmu nebo Světlo.

Pan C .C. Jung řekl: „Jedna duše je mocnější, než všechny mocnosti světa“. “ Bez Tebe jsem nic, s Tebou jsem vším“, říká pan Job ve Starém zákonu. Já oběma pánům věřím. A můj selský rozum úplně nejvíc.
Jo a na Světě je krásně. Opravdu : -)