Taky se vám plní sny?

Nestíhám. Mám před sebou hodně nesplněných úkolů a důležitou schůzku na kterou nejspíš přijdu pozdě.

Běžím k motorce a helmu si nasazuji zároveň se startováním. Do toho všeho mi hladová kontrolka svým potměšilým způsobem signalizuje, že v nádrži není benzín. Hned za rohem jedna pumpa je. Nedá se nic dělat, musím k ní. Alespoň zavolám klientovi, že nejspíš přijdu později.
Při výjezdu z parkoviště celkem nesmyslně najedu před projíždějící auto abych za pár stovek metrů odbočil natankovat.

Dojde mi, že pokud řidič auta, který ohodnotil můj výkon použitím klaksonu mi bude chtít dát pár facek, dám jemu svým zastavením skvělou možnost. A snad bych se mu ani nedivil.

Dobrzdím před stojanem a snažím se co nejrychleji natankovat.
Běžím zaplatit a po nekonečném čekání ve frontě za pánem, který se ne a ne rozhodnout, který z dárků si za nasbírané bodíky vybere, utíkám zpět k motorce. U ní registruji staršího pána v overalu čerpací stanice. Takoví ti strejdové nejspíš v důchodu, co sekají trávu, natankují vám nebo umejí okna. Stojí před motorkou a můj příchod jej moc nezajímá. Zasněně kouká na můj modře ometalízovaný dopravní prostředek.

Pozdravím, on odpoví kývnutím a mě při pohledu nějak naskočí: „pěkná, že?“. Jenže to řeknu nahlas. On opět kývne a zvučným hlasem odpoví: „Určitě!…“Je nádherné, když se někomu plní sny… Takovou jsem vždycky chtěl, ale nějak to nevyšlo“.

PRÁSK!
Možná jste to už někdy zažili. Něco se stane a způsobí, že se kolem vás na vteřinu zastaví čas.
Mě najednou došlo, že tahle motorka a všechno co s ní zažívám, tedy skoro všechno :o), jsem si kdysi taky vysnil. A mě se ten sen splnil. Jen mi to tenhle sympatický fousatý strejda musel připomenout. Proberu se a rázem nepospíchám. Prohodíme ještě pár slov. Já odjedu od stojanu. Zavolám klientovi a dozvím se, že bude mít také zpoždění. To mi umožní sednout si na chodník vedle motorky a vychutnat si fakt, že se mi splnil jeden sen. Pocítit za to vděčnost.

Uvědomit si, že sny se neplní automaticky. Užil jsem si to náramně. Přeji to i vám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *